Zastosuj tę teorię w praktyce podczas Warsztatów Szkoleniowych GSW, w czasie których zapoznasz się z najskuteczniejszymi sposobami na wdrożenie metody zarządzania produkcją opisaną w tym światowym bestsellerze!
“Pierwsze szkolenie, w którym uczestniczyłem, przykuwające uwagę wszystkich przez cały czas trwania kursu! Mocne merytorycznie, bardzo ciekawie prowadzone, przerosło moje oczekiwania”
Właściciele zakładów produkcyjnych oraz kadra kierownicza doskonale zdają sobie sprawę, że zwolniony przepływ zleceń, częste nadgodziny, słaba terminowość i standardowe metody księgowania kosztów produkcyjnych niszczą wyniki finansowe firmy. Wielu z nich od wielu lat, zdaje sobie sprawę, że rozwiązanie problemów związanych z zarządzaniem produkcją i zapasami można znaleźć w książce Cel I (The Goal).
Aczkolwiek, zastosowanie metod dotyczących udoskonalania zarządzania produkcją i zapasami na podstawie Teorii Ograniczeń może być na początku trudne. Od czego zacząć? Jak można popełnić błędy i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski, nie narażając swojego przedsiębiorstwa (i jego rentowności) na niepotrzebne ryzyko? Jeżeli chcesz zdecydowanie poprawić rentowność firmy i wdrożyć metody Teorii Ograniczeń i Produkcji Lean bez popełniania typowych błędów ten Warsztat Szkoleniowy został stworzony dla Ciebie i Twojego zespołu. Realistyczna symulacja przedsiębiorstwa produkcyjnego uwidoczni wykorzystanie metod zarządczych opisanych w Cel I, aby:
Warsztaty Szkoleniowe GSW to interaktywna 6-godzinna sesja, podczas której uczestnicy zarządzają symulowaną firmą produkcyjną oraz uczą się, jak wdrożyć zasady Teorii Ograniczeń i Produkcji Lean, w celu przekształcenia pełnego problemów, przynoszącego straty finansowe przedsiębiorstwa w wysoko dochodowy i doskonale zsynchronizowany zakład produkcyjny. W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą udział w zarządzaniu symulowaną fabryką zaprezentowaną poniżej. Waszym celem jest realizacja zamówień klientów przy jednoczesnym kontrolowaniu kosztów operacyjnych oraz zwiększaniu dochodów firmy.
Wraz z innymi członkami zespołu wyprodukujecie różne warianty z 12 papierowych mini systemów wentylacyjnych (rur) o różnych właściwościach i rozmiarach, które będą reprezentować cztery główne linie wyrobów, jak pokazano poniżej.
Wasz zespół będzie musiał sprostać zapotrzebowaniu klientów i zoptymalizować profit przedsiębiorstwa w trzech interaktywnych rundach produkcyjnych. W każdej rundzie nauczysz się nowych metod zwiększających produktywność firmy. Twoim wyzwaniem będzie poprawa wydajności zakładu w ramach następujących ograniczeń:
Zarządzanie Łańcuchem Dostawczym i Ekonomia Przerobowa
Istnieje możliwość przedłużenia warsztatów w celu zagłębienia się w zaawansowane tematy zarządzania Łańcuchem Dostawczym opartym na zasadach uzupełniania zapasów w oparciu o popyt (DDR – Demand Driven Replenishment) oraz Ekonomię Przerobowa (TE – Throughput Economics).
Dzień drugi szkolenia zakończy się omówieniem wypracowanej metody Systemu Zarzadzania Przepływem (SZP) opartej
na zintegrowanych zasadach TOC dla przedsiębiorstw produkcyjnych. SZP wykorzystuje metody produkcji (DBR), zarządzania zapasami (DDR) oraz Ekonomii Przerobowej (TE), które można wdrożyć w każdym zakładzie produkcyjnym w celu radykalnej poprawy rentowności firmy.
Weź udział w tym szkoleniu i poszerzysz Swoja wiedzę dotyczącą następujących zagadnień:
PROWADZĄCY WARSZTAT TOC+ Symulation:
Jack Warchalowski jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy Montera Inc. w Kanadzie, która specjalizuje się w optymalizacji operacji i łańcuchów dostaw w celu maksymalizacji rentowności dla producentów. Z ponad 24-letnim doświadczeniem w branży, Jack jest ekspertem w zakresie Teorii Ograniczeń (TOC) oraz Lean Manufacturing. Posiada tytuł inżyniera, MBA oraz certyfikat doradcy zarządzania (CMC).
Pod jego kierownictwem, Montera pomogła klientom na całym świecie osiągnąć znaczne poprawy w zarządzaniu zapasami, wydajności dostaw oraz produktywności. Autorskie oprogramowanie firmy, Roadrunner, wspiera istniejące systemy ERP/MRP, odblokowując przepływy finansowe i zwiększając wydajność.
Przed założeniem Montera, Jack pełnił kluczowe role w takich firmach jak Remec Nanowave Technologies, Cap Gemini Ernst & Young oraz Babcock & Wilcox Canada. Jest aktywnym członkiem organizacji zawodowych, takich jak Międzynarodowa Organizacja Certyfikacji Teorii Ograniczeń (TOCICO) oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Doradców Zarządzania.