TOC+ > Warsztaty TOC+ > Opinie

Opinie

Poniżej opinie uczestników studiów z poprzednich lat:

TOC okazało się bardzo przydatne, przede wszystkim pierwszy raz, … udało mi się w tak szybkim czasie dojść do efektów. Co niesamowicie mi pomogło, też w umocnieniu mojej pozycji w firmie, uzyskaniem też szacunku, jeśli chodzi o zarząd, a także u pracowników. Co jest nie mniej ważne. Także uważam, że szybkość możliwości wdrożeniowych i brak potrzeb inwestycyjnych sensu stricte [to] najważniejsze rzeczy w TOC.”

Karolina Matysiak
Dyrektor Zakładu Karl Knauer Poland.

TOC pozwoliło mi dostrzegać więcej niż wcześniej widziałem. Dzisiaj TOC dało mi, jakby okulary przez które dostrzegam więcej możliwości do poprawy organizacji, lepiej widzę te przeszkody, które są kluczowe, z punktu widzenia, jak organizacja funkcjonuje…”

Marek Krzyżanowski
Główny Specjalista ds. Ciągłego Doskonalenia H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.

Jeśli mój przyjaciel miąłby firmę, to bym mu polecił, żeby nie wysyłał pojedynczo osób z danego obszaru, tylko ważne jest to, żeby wysyłać [zespół] osób z całej firmy.”

Robert Zdanowski
Vice-Dyrektor Finansowy MAGO S.A.

„Dlatego dla mnie, przede wszystkim, sens takich studiów, w ogóle sens TOC jest przeogromny. Dla mnie jest to taki, … BREAKTHROUGH, dla człowieka, dla menagera i dla organizacji.”
„… przyjacielowi… poleciłbym żeby jak najwięcej osób mogło przyjechać i mogło tutaj rozmawiać z innymi osobami z innych firm. Ponieważ ta możliwość wymiany doświadczeń i po prostu takiej fajnej atmosfery, ….”
„…, osoby które mogą tutaj przyjechać mogą znacznie poszerzyć swoje horyzonty i wyjść znacznie ze strefy komfortu.”

Emil Górniak
Menadżer Produkcji PZ Cormay S.A.

„Przydatność teorii ograniczeń postrzegam, jako zastosowanie spójnego systemu, który w wielu dziedzinach życia gospodarczego …, pozwala nam, w sposób zorganizowany i systematyczny rozwiązywać problemy.”
„Cały czas traktujemy to jako inwestycja, nie robimy tego, dlatego żeby zrobić tym ludziom jakiś GIFT, tylko inwestujemy w nich, ale i inwestujemy w firmę, w ten sposób, że tworzymy wspólna platformę, wspólne patrzenie na rozwiązywanie problemów.”

Maciej Gaffling
CFO Sklejka-Eko S.A.

„TOC w takiej organizacji dużej, jaka jest moja, jest bezwzględnie potrzebna. De facto wszystkie systemy zarządzania, które ja spotykałem na swojej drodze menadżerskiej, nie były tak uporządkowane, tak intuicyjne, ale ta intuicja jest połączona ze zdrowym rozsądkiem. Zdrowy rozsądek, który występuje w TOC jest jej ogromnym atutem, a narzędzia, które daje TOC ułatwiają zarządzanie na co dzień.”
„Wtedy jak startowałem tutaj, to nie wiedziałem o tym, ale dzisiaj stanowczo … te pieniądze, które były tutaj do zapłacenia były dobrze wydane.”

Marek Kończal
Menadżer, Orange Polska

„Tak naprawdę teoria ograniczeń zmienia sposób myślenia, totalnie odwraca pewne schematy, które do tej pory były uznawane przez wszystkie szkoły biznesowe….trzeba tego spróbować. Tak naprawdę dopóki nie poczujesz, nie będziesz wiedział o co chodzi i nie uwierzysz w to.”
„…dzisiaj widzieliśmy prezentacje, które pokazywały nawet cały zarząd, który poszedł na szkolenia i zrobili niesamowite holistyczne podejście do zmian w firmie. Nie da się zmienić kawałka, to trzeba zmienić całkowicie myślenie i ruszyć całą organizację. To jest jedyna droga.”

Jacek Marczak
Dyrektor Techniczny MAGO S.A.

„…wielka korzyść to jest siła naszego przekonywania zarządu. Zupełnie inaczej wygląda to jak z nowością do zarządu przychodzi jedna osoba, powiedzą wariat. W Polsce co mogą wymyślić. Jak przychodzi trzech niegłupich to już się zastanowią, może coś za tym stoi. A jeżeli za teorią, za narzędziami, które wynieśliśmy ze studiów i proponujemy je zarządowi i jeżeli za tym stoją wyniki … to nie można już tego odrzucić.”

Krzysztof Domke
Kierownik ds. Systemów Zarządzania Karl Knauer Poland.

„…teoria ograniczeń pozwoliła nie tylko mnie, ale i pozostałym członkom zarządu uwspólnić sposób myślenia o przyszłości przedsiębiorstwa i kierować się, można powiedzieć, takimi samymi miernikami. Ponieważ każdy ma jakąś wizję na dany temat i trudno było się porozumieć, te studia naprowadziły nas na jednakowy kierunek postrzegania tego co się dzieje w firmie.”

Tomasz Smętkowski
Dyrektor Handlowy Edica Sp. z o. o.

„…przewróciło nam całą organizacje parę lat temu to TOC. Okazało się, że można robić dużo rzeczy inaczej, prościej, lepiej i wydajniej. I przynosić dużo większy zysk dla firmy.”

Tomasz Szulc
Kierownik Działu Handlowego Biuro Styl Sp. z o. o.

„Poukładanie i możliwość budowania wg własnego uznania, ale na zasadach logicznego myślenia, jest dla mnie bardzo potrzebne. Dzisiaj nie wyobrażam sobie powrotu do sytuacji sprzed kontaktu z TOC. Dla mnie teraz jest to jedna możliwa droga rozwoju i sposobu prowadzenia firmy.”

Arkadiusz Pankowski
Prezes Zarządu Redos Pojazdy Użytkowe Sp. z o. o.

Warsztaty TOC

ROADSHOW PRAKTYKÓW TOC+

Kilkaset praktyków, 4 prezentacje praktycznego zastosowania TOC, 3 warsztaty.

Terminy:

Poznań (1.10.2019) I Gdańsk (2.10) I Kraków (8.10) I Warszawa (9.10) I  Wrocław (10.10.2019)

 

 

Wybrani Klienci TOC