Roadshow Praktyków TOC+ 2019

Kolejny Etap Ewolucji w Zarządzaniu

„Koncentracja na wszystkim jest tożsama z koncentrowaniem się na niczym!”
Dr Eliyahu Goldtratt

0
Zapisanych Fanów TOC / Lista odświeżana co tydzień
Widzimy się w jednym z 5 największych miast w Polsce!

Masz do wyboru:

Poznań – 01.10.2019
Gdańsk – 02.10.2019
Kraków – 08.10.2019
Warszawa – 09.10.2019
Wrocław – 10.10.2019
Zobaczysz wyniki 5 praktycznych wdrożeń TOC w Polsce!

5 prelegentów opowie o tym w jaki sposob wdrożyli TOC we własnych przedsiębiorstwa oraz jakie wyniki osiągneli.
Zbudujesz lub powiększysz swoją sieć kontaktów.

Podczas Roadshow TOC+ 2019 będziesz miał okazję poznać kilkuset praktyków TOC. Będzie to świetna okazja do wymiany kontaktów.
Możesz wziąć udział w jednym z 3 płatnych warsztatów TOC+:

Jak NIE strzelić samobója?

Czyli jak przewidzieć negatywne skutki naszych „cudownych” pomysłów zawczasu?

Zmiana i Przywództwo Angażujące.

Dlaczego tak wiele zmian jest nieskutecznych?

10 paradygmatów, które MUSISZ zmienić!

(Bo wyrządzają największe szkody Polskim firmom)

Będziesz mieć możliwość zakupu wszystkich najważniejszych książek o TOC, które to ukazały się w ostatnich latach!
NA ROADSHOW TOC+ 2019 ZAPRASZAMY ABSOLUTNIE WSZYSTKICH!

WŁAŚCICIELI i KADRE ZARZĄDZAJĄCA, którzy dążą do wykładniczego wzrostu firmy.
DYREKTORÓW I MENADŻERÓW, którzy chcą wykorzystać TOC do rozwoju
EKSPERTÓW, SPECJALISTÓW ds. CIĄGŁEGO DOSKONALENIA LEAN, SIX SIGMA
PRACOWNIKÓW, którzy chcą się rozwijać i poznawać nowe metody poprawy efektywności
Program Roadshow TOC+ 2019
08:20 – 09:00
Rejestracja uczestników + networking
09:00 – 09:40
Otwarcie Konferencji + 3 wystąpienia ekspertów TOC+
Jakub Konewka
Dyrektor / Santander Bank Polska S.A. / Bankowość

Otwarcie konferencji – TOC+ Roadshow 2019.

Lean Six Sigma Master Black Belt. Leader bardzo mocnego zespołu odpowiedzialnego za usprawnienia wewnątrz Santander Bank Polska. Od lat fan i promotor TOC jako metodologii systemowego zarządzania.
Paweł Schmidt
Expert TOC I Dyrektor ds. Wizji, IZO TOC+

Dlaczego musimy przebudować swoje menadżerskie DNA?

Certyfikowany ekspert, praktyk i prekursor Teorii Ograniczeń w Polsce. Specjalizuje się w zarządzaniu zgodnie z Teorią Ograniczeń (TOC) stworzoną przez E. Goldratt. Certyfikowany ekspert TOCICO w zakresie: Zarządzanie Projektami (Łańcuch Krytyczny), Rachunkowości Przerobowej i Narzędzi Logicznego Myślenia. Uczestnik konferencji i warsztatów prowadzonych osobiście przez największe autorytety TOC: Dr Eliyahu M. Goldratt, Eli Schragenheim, Amir Schragenheim, Dr Alex Klarman, Oded Cohen, Dr Alan Barnard, Kathy Suerken. Audytor, autor strategii optymalizacji i koordynator wdrożeń organizacji z takich branż jak: metalowa, drzewna, poligraficzna, budowlana, tworzyw sztucznych, edukacyjna, doradcza, samorządowa, FMCG, detaliczna. Obecnie najwięcej pracuje w tworzeniu i wdrażaniu strategii, na produkcji i w sprzedaży. Opiekunem merytoryczny studiów podyplomowych, Prezes Zarządu Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+.
Jacek Branas
Expert TOC I Dyrektor ds. Wyników, IZO TOC+

Dlaczego krokiem nr 1 każdej zmiany jest zarządzanie projektami?

Specjalizuje się we wdrażaniu skutecznych metod zarządzania firmą, których mierzalne rezultaty są szybko osiągalne. Znajduje ograniczenia w działalności firm (wewnętrzne i zewnętrzne) i pomaga je usuwać lub minimalizować. Wykorzystuj przy tym swoje doświadczenia coachingowe. Tworzy rozwiązania obejmujące zarządzanie produkcją, dystrybucją, sprzedażą i projektami. W ramach studiów TOC uczy narzędzi myślowych. Dyrektor ds. Wyników w Instytucie Zarządzania Ograniczeniami TOC+.
09:50 – 11:00
Blok I – Wystąpienia Zaproszonych prelegentów
Grzegorz Fleger
Prezes Zarządu / Celuterm / Usługi budowlane – Ocieplanie dachów

Case: Przełamywanie najdziwniejszych ograniczeń w małej firmie.

Przedsiębiorca z branży budowlanej, który zainspirowany TOC rozpoczął podróż z przełamywaniem kolejnych ograniczeń w działalności operacyjnej, w sprzedaży, w planowaniu aby rozwinąć swoją firmę. Wyjątkowo barwny mówca, który opowie jak napotykał najdziwniejsze przeszkody i jak je pokonywał przełamując kolejne paradygmaty swoje i swoich współpracowników.
Jerzy Kuncicki
Prezes Zarządu / KLER S.A. / Meble i kompleksowe wyposażenie wnętrz

Case: Jak zapewnić strategiczny rozwój w dużej firmie rodzinnej?

Pasjonat i ekspert Rachunkowości Przerobowej (ang. Throughput Accounting – TA). Promował i wdrażał TA w wielu organizacjach, aby przyjąć wyzwanie przywództwa w wiodącej Polskiej firmie meblowej. Na co dzień wykorzystuje różne rozwiązanie TOC, aby uczynić z firmy KLER leadera w skali Europy.
11:00 – 11:30
Przerwa kawowa + networking
11:30 – 13:30
Blok II – Wystąpienia Zaproszonych Prelegentów
Narcis Giralt
Former Forge Division General Manager – CELSA Huta Ostrowiec sp. z o. o. I Produkcja Wałów Korbowych

Case: Jak zwiększyć wydajność o 50% w Hiszpańskim koncernie stalowym?

Wieloletni Dyrektor Zarządzający Wydziału Kuźni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wykorzystując koncepcje TOC i swoją nietuzinkową osobowość zwiększył wydajność produkcji wałów korbowych o ponad 50% bez znaczących inwestycji. Prelegent wystąpi w Krakowie i w Warszawie.

Prelegent wystąpi w Krakowie i w Warszawie.
Jacek Węgrzyk
Dyrektor Ekonomiczny, Centrum Leczenia Oparzeń
Służba Zdrowia I Służba Zdrowia

Case: Jak pogodzić dbanie o pacjenta z Ekonomią?

Wieloletni fan innowacyjnych metod zarządzania wykorzystywanych w służbie zdrowia w tym TOC. Obecnie wdraża TOC w kolejnych obszarach szpitala, który w swoim obszarze jest jednym z najlepszych w skali świata. Pokazuje przy tym, że konflikt między przysięgą Hipokratesa i twardą ekonomią jest możliwy do rozwiązania.

Prelegent wystąpi w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.
Dariusz Urbaś
Prezes Zarządu / BUDMATER Sp. z.o.o. / Produkcja i Usługi Budowlane – stropy

Case: Jak odpalić skuteczną machinę sprzedażową w nowej firmie?

Przedsiębiorca, który przeszedł w swoim życiu wiele i odnalazł w TOC systemowe podejście, które pozwoliło mu przetrwać w trudnych czasach. Obecnie tworzy prężnie rozwijającą się strukturę sprzedaży wykorzystując koncepcje TOC.

Prelegent wystąpi w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu.
Marcin Wyrwas
Prezes Zarządu / HitITgroup EP sp. z o.o. sp.j. / Handel Sprzętem Komputerowym

Case: Jak stworzyć ofertę nie do odrzucenia w średniej firmie handlowej?

Prezes prężnej firmy handlowej z branży IT, który postanowił zredefiniować swoją ofertę rynkową aby stworzyć ofertę nie do odrzucenia (czyli tzw. Mafia Offer). Opowie o tym jak dzięki tej propozycji pomaga firmom w codziennym biznesie.

Prelegent wystąpi w Poznaniu i Gdańsku.
Wojciech Maziarz
Członek Zarządu / ALDA S.A. / Produkcja Koszy na Śmieci

Case: Jak sprawnie odbudować portfel zamówień w średniej firmie?

Leader firmy produkcyjnej, który musiał się zmierzyć z nagłym spadkiem sprzedaży wskutek odejścia największego klienta. Udało im się odzyskać stracony obrót między innymi dzięki odważnej przebudowie funkcji sprzedaży, opartej o kilka rozwiązań zaczerpniętych wprost z TOC+.
13:30 – 15:00
Bufor + Przerwa na lunch + networking
Program Płatnych Warsztatów TOC+
cena warsztatu to 300zł netto / osoba
15:00 – 18:00
Blok III – Płatne Warsztaty
Temat: 10 paradygmatów, które MUSISZ zmienić! (Bo wyrządzają największe szkody Polskim firmom)… I czym je zastąpić, aby stać się jeszcze skuteczniejszym?

„Zarządzanie nigdy nie było proste ale dziś jest bardziej wymagające niż kiedykolwiek. Wokół pełno tzw. ekspertów nam mówi „jak żyć” niekoniecznie mając w tym zakresie rady i sugestie, które odpowiadają naszej dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej. Bardzo trudno jest wyłapać te paradygmaty „zarządzania”, które mimo, że są powszechnie promowane, nauczane na wiodących uczelniach i opisywane w licznych książkach to prowadzą do degradacji i szkodzą firmie.
Człowiek jak uczył Goldratt zrobi niemal wszystko byleby tylko nie zmienić swoich przekonań / paradygmatów. W naszej praktyce znamy nawet przypadki, gdzie ludzie dosłownie wybiegali w połowie zdania wybiegali z zajęć, lub posuwali się do agresji – byleby tylko nie złamać swoich paradygmatów.
Na tych warsztatach poznamy w praktyce 10 takich paradygmatów oraz wskażemy jakim nowym przekonaniem należy je zastąpić, aby w codziennym zarządzaniu stać się jeszcze bardziej skutecznym!”

Paweł Schmidt
Expert TOC I Dyrektor ds. Wizji, IZO TOC+

Certyfikowany ekspert, praktyk i prekursor Teorii Ograniczeń w Polsce. Specjalizuje się w zarządzaniu zgodnie z Teorią Ograniczeń (TOC) stworzoną przez E. Goldratt. Certyfikowany ekspert TOCICO w zakresie: Zarządzanie Projektami (Łańcuch Krytyczny), Rachunkowości Przerobowej i Narzędzi Logicznego Myślenia. Uczestnik konferencji i warsztatów prowadzonych osobiście przez największe autorytety TOC: Dr Eliyahu M. Goldratt, Eli Schragenheim, Amir Schragenheim, Dr Alex Klarman, Oded Cohen, Dr Alan Barnard, Kathy Suerken. Audytor, autor strategii optymalizacji i koordynator wdrożeń organizacji z takich branż jak: metalowa, drzewna, poligraficzna, budowlana, tworzyw sztucznych, edukacyjna, doradcza, samorządowa, FMCG, detaliczna. Obecnie najwięcej pracuje w tworzeniu i wdrażaniu strategii, na produkcji i w sprzedaży. Opiekunem merytoryczny studiów podyplomowych, Prezes Zarządu Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+.
Temat: Jak NIE strzelić samobója? Czyli jak przewidzieć negatywne skutki naszych „cudownych” pomysłów zawczasu i przy okazji znacząco udoskonalić nasze pomysły?

„Ludzie często krytykują pomysły innych. Nie jest to miłe, a z całą pewnością nie jest konstruktywne. Gdyby tak dało się wykorzystać te negatywne podejście, aby usprawnić nasz pomysł?

Poznaj metodę, dzięki które Samsonite stało się liderem w branży walizek. Dowiedz się, jak usprawnić rozwiązanie, tak aby uniknąć w przyszłości ukrytych pułapek oraz w efekcie krytyki. Każde dobre rozwiązanie może być jeszcze lepsze! Zmniejsz opór przed zmianą poprzez wykorzystanie pojawiających się zastrzeżeń na swoją korzyść. Zapobiegnij problemom, które mogą się pojawić kiedy wdrożysz nowe rozwiązanie!

„Gałąź Negatywnych Zastrzeżeń” to praktyczny sposób na unikanie błędów podczas wdrażania nowych rozwiązań. Dzięki niemu przekonasz się jak możesz sprawić, że twoi podwładni zaakceptują nowe działania i będą chętniej je wdrażać.”

Jacek Branas
Expert TOC I Dyrektor ds. Wyników, IZO TOC+

Specjalizuje się we wdrażaniu skutecznych metod zarządzania firmą, których mierzalne rezultaty są szybko osiągalne. Znajduje ograniczenia w działalności firm (wewnętrzne i zewnętrzne) i pomaga je usuwać lub minimalizować. Wykorzystuj przy tym swoje doświadczenia coachingowe. Tworzy rozwiązania obejmujące zarządzanie produkcją, dystrybucją, sprzedażą i projektami. W ramach studiów TOC uczy narzędzi myślowych. Dyrektor ds. Wyników w Instytucie Zarządzania Ograniczeniami TOC+.

Nie zwklekaj, zapisz się już dzisiaj na Roadshow TOC+ 2019!

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Opinie Praktyków o TOC+

 • „TOC okazało się bardzo przydatne, przede wszystkim pierwszy raz, … udało mi się w tak szybkim czasie dojść do efektów. Co niesamowicie mi pomogło, też w umocnieniu mojej pozycji w firmie, uzyskaniem też szacunku jeśli chodzi o zarząd, a także u pracowników. Co jest nie mniej ważne. Także uważam, że szybkość możliwości wdrożeniowych i brak potrzeb inwestycyjnych sensu stricte [to] najważniejsze rzeczy w TOC.”

  Karolina Matysiak
  Dyrektor Zakładu Karl Knauer Poland.
 • …TOC pozwoliło mi dostrzegać więcej niż wcześniej widziałem. Dzisiaj TOC dało mi, jakby okulary przez które dostrzegam więcej możliwości do poprawy organizacji, lepiej widzę te przeszkody, które są kluczowe, z punktu widzenia, jak organizacja funkcjonuje…

  Marek Krzyżanowski
  Główny Specjalista ds. Ciągłego Doskonalenia H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.
 • Jeśli mój przyjaciel miąłby firmę, to bym mu polecił, żeby nie wysyłał pojedynczo osób z danego obszaru, tylko ważne jest to, żeby wysyłać [zespół] osób z całej firmy.

  Robert Zdanowski
  Vice-Dyrektor Finansowy MAGO S.A.
 • Dlatego dla mnie, przede wszystkim, sens takich studiów, w ogóle sens TOC jest przeogromny. Dla mnie jest to taki,… BREAKTHROUGH, dla człowieka, dla menagera i dla organizacji.
  … przyjacielowi… poleciłbym żeby jak najwięcej osób mogło przyjechać i mogło tutaj rozmawiać z innymi osobami z innych firm. Ponieważ ta możliwość wymiany doświadczeń i po prostu takiej fajnej atmosfery, ….
  …, osoby które mogą tutaj przyjechać mogą znacznie poszerzyć swoje horyzonty i wyjść znacznie ze strefy komfortu.

  Emil Górniak
  Menadżer Produkcji PZ Cormay S.A.
 • Przydatność teorii ograniczeń postrzegam, jako zastosowanie spójnego systemu, który w wielu dziedzinach życia gospodarczego …, pozwala nam, w sposób zorganizowany i systematyczny rozwiązywać problemy.
  Cały czas traktujemy to jako inwestycja, nie robimy tego, dlatego żeby zrobić tym ludziom jakiś GIFT, tylko inwestujemy w nich, ale i inwestujemy w firmę, w ten sposób, że tworzymy wspólna platformę, wspólne patrzenie na rozwiązywanie problemów.

  Maciej Gaffling
  CFO Sklejka-Eko S.A.
 • TOC w takiej organizacji dużej, jaka jest moja, jest bezwzględnie potrzebna. De facto wszystkie systemy zarządzania, które ja spotykałem na swojej drodze menadżerskiej, nie były tak uporządkowane, tak intuicyjne, ale ta intuicja jest połączona ze zdrowym rozsądkiem. Zdrowy rozsądek, który występuje w TOC jest jej ogromnym atutem, a narzędzia, które daje TOC ułatwiają zarządzanie na co dzień.
  Wtedy jak startowałem tutaj, to nie wiedziałem o tym, ale dzisiaj stanowczo … te pieniądze, które były tutaj do zapłacenia były dobrze wydane.

  Marek Kończal
  Menadżer, Orange Polska
 • Tak naprawdę teoria ograniczeń zmienia sposób myślenia, totalnie odwraca pewne schematy, które do tej pory były uznawane przez wszystkie szkoły biznesowe….trzeba tego spróbować. Tak naprawdę dopóki nie poczujesz, nie będziesz wiedział o co chodzi i nie uwierzysz w to.
  …dzisiaj widzieliśmy prezentacje, które pokazywały nawet cały zarząd, który poszedł na szkolenia i zrobili niesamowite holistyczne podejście do zmian w firmie. Nie da się zmienić kawałka, to trzeba zmienić całkowicie myślenie i ruszyć całą organizację. To jest jedyna droga.

  Jacek Marczak
  Dyrektor Techniczny MAGO S.A.
 • …wielka korzyść to jest siła naszego przekonywania zarządu. Zupełnie inaczej wygląda to jak z nowością do zarządu przychodzi jedna osoba, powiedzą wariat. W Polsce co mogą wymyślić. Jak przychodzi trzech niegłupich to już się zastanowią, może coś za tym stoi. A jeżeli za teorią, za narzędziami, które wynieśliśmy ze studiów i proponujemy je zarządowi i jeżeli za tym stoją wyniki … to nie można już tego odrzucić.

  Krzysztof Domke
  Kierownik ds. Systemów Zarządzania Karl Knauer Poland.
 • …teoria ograniczeń pozwoliła nie tylko mnie, ale i pozostałym członkom zarządu uwspólnić sposób myślenia o przyszłości przedsiębiorstwa i kierować się, można powiedzieć, takimi samymi miernikami. Ponieważ każdy ma jakąś wizję na dany temat i trudno było się porozumieć, te studia naprowadziły nas na jednakowy kierunek postrzegania tego co się dzieje w firmie.

  Tomasz Smętkowski
  Dyrektor Handlowy Edica Sp. z o.o.
 • …przewróciło nam całą organizacje parę lat temu to TOC. Okazało się, że można robić dużo rzeczy inaczej, prościej, lepiej i wydajniej. I przynosić dużo większy zysk dla firmy.

  Tomasz Szulc
  Kierownik Działu Handlowego Biuro Styl Sp. z o. o.
 • Poukładanie i możliwość budowania wg własnego uznania, ale na zasadach logicznego myślenia, jest dla mnie bardzo potrzebne. Dzisiaj nie wyobrażam sobie powrotu do sytuacji sprzed kontaktu z TOC. Dla mnie teraz jest to jedna możliwa droga rozwoju i sposobu prowadzenia firmy.

  Arkadiusz Pankowski
  Prezes Zarządu Redos Pojazdy Użytkowe Sp z o.o.
TOC 

to strategiczne podejście do zarządzania stworzone przez Dr Eliyahu Goldratt’a.

STRATEGICZNE PODEJŚCIE

TOC to nie żadna teoria. To jest strategiczne podejście do organizacji nakierowane na OSIĄGANIE PRZEŁOMOWYCH WYNIKÓW W REKORDOWO KRÓTKIM CZASIE.

IDENTYFIKACJA OGRANICZENIA

Aby osiągnąć efekt dźwigni musimy wiedzieć gdzie oprzeć naszą dźwignię. Dlatego kluczowa jest IDENTYFIKACJA TZW. WĄSKIEGO GARDŁA I MĄDRE ZARZĄDZANIE.

MAKSYMALNA KONCENTRACJA

Mamy mnóstwo pomysłów co poprawić. Ale poprawiając wszystko wszędzie, nie skupiamy się na niczym i w efekcie nigdzie nie osiągamy przełomowych wyników (mimo ogromnego wysiłku). Dlatego KLUCZOWY JEST FOCUS NA OGRANICZENIU.

BUDOWA STRATEGICZNEJ PRZEWAGI

Tworząc wizję stanu docelowego (Na co zmienić?) ważne, aby rozwiązanie BYŁO DOPASOWANE do specyficznych realiów danej organizacji. Jednocześnie dobra strategia powinna prowadzić od uzyskania trwałej przewagi konkurencyjnej.

 

 

SPRAWNE WDROŻENIE ZMIAN

Kluczowa jest PRIORYTETYZACJA (najpierw szybkie korzyści w przeciągu tygodni), PLANOWANIE (sprawna realizacja projektu zmian) oraz KOMUNIKACJA (aby ludzie zrozumieli i wsparli zmianę).

PARTNERZY ROADSHOW TOC+ 2019

Nie zwklekaj, zapisz się już dzisiaj na Roadshow TOC+ 2019!

Udział w konferencji jest bezpłatny.